J. K. Rowlingová: Harry Potter and the Half-Blood Prince

Varuji: Zde je řečeno vše. Kdo, koho, komu, co, jak, proč. Pokud něco z toho nechcete vědět, nepokračujte ve čtení. Po částečném zklamání z předchozího dílu úleva nad dílem téměř dokonalým.

Podstatné momenty (které si zde budu muset oživit před další knihou): Snape přechází na Voldemortovu stranu, slibuje Malfoyové, že bude chránit jejího syna. Draco má od Voldemorta úkol, umožnit Smrtijedům vstup do Bradavic. Harry je přesvědčen, že Draco je sám Smrtijed, nevěří mu to vůbec nikdo.

Snape učí obranu proti černé magii, nový učitel dostává lektvary. Harry náhodou objeví Snapovu knihu lektvarů s mnoha vepsanými poznámkami. Half-Blood Prince je právě Snape, syn mudly Snapa a čarodějnice Princové.

Brumbál odhalí Harrymu, že si Voldemort rozdělil duši na sedm částí, je nutné najít a zničit ty části (uchované v nějakých předmětech), a pak zabít Voldemorta. Jednu sedminu duše má v sobě Voldemort, dvě sedminy už jsou zničeny (deník a prsten). Klíčové slovo: horcrux.

Zbývající čtyři jsou zřejmě schované v předmětech, které se nějak historicky vážou k Bradavicím.

Jeden horcrux se Brumbálovi a Harrymu málem podaří získat, ukáže se ale, že je to jen napodobenina, někdo s inicálami R. A. B. je předběhl.

Dracovi se podaří dostat Smrtijedy do Bradavic, Snape zabíjí Brumbála a prchá. Po Brumbálově pohřbu se Harry rozhoduje nevrátit příští rok do Bradavic.

Dojmy a co z toho plyne: Snapovo vysvětlení, proč se přihlásil k Voldemortovi tak pozdě, je chabé, a když to vidím já, mohl by to vidět i Voldemort. Brumbál Snapovi stále věří, ale odmítá vysvětlit proč. Brumbál ví, co Draco chystá, a nijak mu v tom nezabrání, hádka Brumbála se Snapem, Brumbálovo chování pár minut před jeho smrtí, plus změna při Snapově příchodu, z toho všeho krystalizuje, že se Brumbál nechal zabít schválně, že požádal Snapa, aby jej zabil. Proč se ale potřeboval obětovat?

R. A. B. by mohl být (domněle) mrtvý Regulus Black, Siriův bratr.

Žádné komentáře: