Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Vězeň z Azkabanu je sice mrtev, ale ve filmu se vrací...

Film se moc povedl, takže mu uděluji jednu hvězdičku z pěti. že je to málo? Hrál tam snad můj nejoblíbenější herec? Nehrál. A herečka? Taky ne. Tak co. Ta hvězdička je za to, že tam aspoň hrála moje druhá nejoblíbenější herečka.

Děj knížky jsem už dávno zapomněl, takže to bylo celkem napínavé a překvapující, časová smyčka se povedla, ale za tu hvězdičku dát nemůžu, to bylo určitě přesně takhle i v knížce. A opisovat se nemá.

To lítací monstrum Klofan, či jak se to jmenuje (rodové označení podobné hieroglyfu), bylo kouzelně roztomilé (představoval jsem si je větší). Že se změnil herec hrající Brumbála, to jsem vůbec nezaregistroval, stejně má nejmocnější kouzelník vypadat jinak než starý páprda, to mi nikdo nevymluví. Už aby Minerva začala dělat ve škole pořádek, že? V tomhle díle byla odsunutá až na 31. kolej.

Podstatné je poznamenat si děj - ale ono se tam toho vlastně moc neděje. Sirius uteče z Azkabanu a všichni kolem toho pobíhají. Lupin je vlkodlak, Peter je zrádce, ale uteče. Harry získá mapu a naučí se vyčarovat jelena. A dementoři nemají přízrakové kápě, to mě těší. Víc už nevím, viděl jsem to před týdnem.

Žádné komentáře: